Innovaties / Programma Datagedreven Achterhoek

Programma Datagedreven Achterhoek


Bij veel regionale en lokale opgaven wordt gewerkt met cijfers en informatie. Tegelijk zijn die data vaak verspreid, lastig te combineren of niet direct toepasbaar. Met het programma Datagedreven Achterhoek werkt de regio aan het beter benutten van bestaande data bij beleid en besluitvorming.

Het programma richt zich op het toegankelijk maken, combineren en toepassen van data, zodat overheden en samenwerkingspartners beter onderbouwde keuzes kunnen maken. Daarbij gaat het niet alleen om techniek, maar ook om samenwerking, vaardigheden en afspraken over gebruik en verantwoordelijkheid.

Wat pakken we aan?

Binnen Datagedreven Achterhoek wordt gewerkt aan een regionaal data-ecosysteem. Dat betekent dat data van verschillende partijen, zoals gemeenten, provincie, onderwijsinstellingen en andere regionale partners, beter vindbaar, bruikbaar en uitwisselbaar wordt. Tegelijk is er aandacht voor randvoorwaarden zoals privacy, veiligheid en governance. Het programma sluit aan bij meerdere beleidsterreinen, waaronder wonen, mobiliteit, economie en leefomgeving. Samenwerking met kennisinstellingen, waaronder de HAN, ondersteunt de aanpak met analyse en onderzoek. Dit ecosysteem ondersteunt projecten binnen verschillende springplanken in de Regio Deal, waaronder projecten die vanuit de thematafels worden geïnitieerd, maar kan ook ondersteunend zijn bij datavraagstukken die buiten deze structuren ontstaan. Het programma is thematafel- en springplankoverstijgend.

Impact op de regio

Door data slimmer te benutten ontstaat meer inzicht in trends en ontwikkelingen. Dit helpt de regio om beleid beter voor te bereiden en keuzes te maken die passen bij toekomstige opgaven.