Thema’s / Onderwijs & Arbeidsmarkt

Onderwijs & Arbeidsmarkt

Doel

Een toekomstbestendige Achterhoekse arbeidsmarkt waaraan zo veel mogelijk inwoners volwaardig en naar vermogen deelnemen. Competenties, vaardigheden en ontwikkelmogelijkheden van (potentiële) werknemers zijn daarbij leidend. De sectoren Techniek (bouw, maakindustrie en logistiek) en Zorg staan hierbij centraal. Zo werken we samen aan een duurzame invulling van het capaciteitsvraagstuk.

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor ons nieuws! We versturen 1 keer per week de algemene nieuwsbrief en circa 6 keer per jaar de nieuwsbrieven van de thematafels.

Werkwijze

• Bevorderen van een inclusieve arbeidsmarkt in de Achterhoek door invulling te geven aan het Sociaal Akkoord van 2013, wet SUWI en het convenant Werkbedrijf Achterhoek. Ondersteuning bij het vinden van werk voor iedereen die dat nodig heeft.
• Via de Human Capital Agenda realiseren van:

  • Een toekomstbestendige arbeidsmarkt met optimale aansluiting van het onderwijs op de arbeidsmarkt;
  • Een maximale inzet op een Leven Lang Ontwikkelen van de beroepsbevolking;
  • Een regio die aantrekkelijk is voor de instroom van talent; zie de Transitieatlas beroepsonderwijs Achterhoek.

Innovaties

Bekijk alle lopende innovaties van Onderwijs & Arbeidsmarkt.

Zelf een project indienen

Bekijk in de Toelichting projectaanvraag 8RHK ambassadeurs of je innovatie binnen de Achterhoek Visie 2030 past.
Of vul direct het 8RHK Aanvraagformulier project – deel I en 8RHK Aanvraagformulier project – deel II in.

Meer informatie

Meer weten over wat bestuurders van gemeenten en bedrijven aan de tafel met elkaar bespreken? Neem dan contact op met programmaregisseur Caroline Termaat, +31 314 321 206 of met programmamedewerker Marianne te Linde, +31 6 38 06 65 11.

Meedenken

Wil je meedenken over de toekomst van de Achterhoek? Word lid van het Achterhoek Panel. Een paar keer per jaar krijg je een uitnodiging om vragen over diverse onderwerpen te beantwoorden. De uitkomsten van deze onderzoeken zijn voor ons belangrijke informatie; we stemmen onze plannen hierop af.
Aanmelden kan op www.achterhoekspreekt.nl . Jouw mening telt!

Projecten rondom dit thema

Grensland College

Studenten – “doeners die denken” – kunnen zich nu melden voor Associate degree opleidingen van het Grensland College. Voor tweejarige praktijkgerichte hbo-opleidingen in de Achterhoek, voor verder leren of bijscholen naast een baan.
Lees meer Grensland College

Toolbox Statushouders

U heeft vacatures en bent best bereid om een of meer statushouders aan te nemen, maar u twijfelt nog. Beheerst de statushouder de Nederlandse taal wel voldoende om veilig te werken, leveren de cultuurverschillen geen problemen op? Logische vragen, waarbij de Toolbox kan helpen! Ook als u al werknemers in dienst heeft bij wie u…
Lees meer Toolbox Statushouders

Deelnemers aan deze thematafel

Voorzitter

Karel Bonsen

Voorzitter thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en lid Thematafel Mobiliteit & Bereikbaarheid
k.bonsen@oostgelre.nl

Programmaregisseur

Caroline Termaat

Programmaregisseur Thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
c.termaat@8RHK.nl
Tel. 06 38 06 64 97

Programmamedewerker

Marianne te Linde

Programmamedewerker thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
m.telinde@8RHK.nl
Tel. 06 38 06 65 11


Johan Zweerink

Lid Thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
j.zweerink@zozijn.nl

Marieke Overduin

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
m.overduin@oude-ijsselstreek.nl

Hans Martijn Ostendorp

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
hansmartijn.osterndorp@degraafschap.nl

Hans Hupkes

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
hans.hupkes@fnv.nl

Jorik Huizinga

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
j.huizinga@doetinchem.nl

Mark van der Heijden

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
m.vander.heijden@gelderland.nl

Maria van Hattum

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
m.vanhattum@achterhoekvo.nl

Irma Harmelink

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
i.harmelink@elver.nl

Anne-Marie Haanstra

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
Annemarie.haanstra@iselinge.nl

Michiel Gerlagh

Vice-voorzitter thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
m.gerlagh@graafschapcollege.nl

Jan Willem te Dorsthorst

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
janwillem.tedorsthorst@uwv.nl

Annelies Dickhout

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
annelies.dickhout@han.nl

Miriam Bouwens

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
Miriam.bouwens@kramp.com

Jan Willem Boezel

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
janwillem.boezel@vanraam.nl

Jurgen van Aalst

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
jvaalst@jaw-s.nl

Henk Jan Tannemaat

Lid thematafel Smart werken & Innovatie en thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
htannemaat@winterswijk.nl

Gerjan Teselink

Lid thematafel Circulaire Economie & Energietransitie, lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en lid thematafel Smart werken & Innovatie
g.teselink@gemeenteberkelland.nl

Joop Wikkerink

Lid Thematafel De Gezondste Regio, Thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en Wethouder gemeente Aalten
j.wikkerink@aalten.nl

Caroline Termaat

Programmaregisseur Thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
c.termaat@8RHK.nl

Willem Buunk

Lid Achterhoek Board, linking pin thematafels Onderwijs & Arbeidsmarkt en Smart werken & Innovatie, wethouder Bronckhorst
w.buunk@bronckhorst.nl

Jurgen van Ast

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
jjvanast@settlebv.nl

Egbert-Jan Rots

Vice-voorzitter thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
ejrots@rotsbouw.nl

Marianne te Linde

Programmamedewerker thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
m.telinde@8RHK.nl

Sabine ten Holder

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt
sabine@seesingpersoneel.nl

Karel Bonsen

Voorzitter thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en lid Thematafel Mobiliteit & Bereikbaarheid
k.bonsen@oostgelre.nl