Thema’s / Gezondste Regio

De Gezondste Regio

Doel

De Achterhoek Visie 2030 stelt dat Achterhoekers in 2030 samen langer
gelukkig en gezond zijn. Daarvoor richten we ons op vernieuwing en verbetering binnen zorg en welzijn zodat de gezondheid van de Achterhoekse inwoners toeneemt. Wij willen dat Achterhoekers zelf de regie hebben over hun gezondheid. Gezondheid, preventie en leefstijl zijn leidend, niet ziekte en behandeling. We spannen ons er samen maximaal voor in dat onze inwoners zich gezond en gelukkig voelen en minder zorg nodig hebben. Bij al onze inspanningen betrekken we vanaf het begin inwoners en patiënten.

Werkwijze

Door goed samen te werken, willen zorgorganisaties, gemeenten en zorgverzekeraar Menzis de gezondheid van Achterhoekers stimuleren en de zorg slimmer organiseren. In het Regioplan van eind 2023 is hiervoor de basis gelegd. Gezondheid, preventie en leefstijl zijn daarbij leidend, niet ziekte en behandeling: een ander houvast waarmee we de zorg toegankelijk, kwalitatief en goed betaalbaar kunnen houden voor iedereen in de Achterhoek. Belangrijk, want de zorg staat onder druk. Meer mensen hebben zorg nodig, bijvoorbeeld omdat we ouder worden. Tegelijkertijd zijn er niet genoeg mensen om al die zorg te bieden. Als we doorgaan op dezelfde voet, loopt de zorg vast. Het Regioplan zet in op blijvende kwaliteit van zorg, borduurt verder op al bestaande samenwerkingen en betrekt inwoners nog meer.
Lees hier het nieuwsbericht over de vaststelling van het Regioplan.

Innovaties

Bekijk alle lopende innovaties van De Gezondste Regio die 8RHK ambassadeurs ondersteunt.

Zelf een innovatie of project indienen

Bekijk in de Toelichting projectaanvraag 8RHK ambassadeurs of je innovaties binnen de Achterhoek Visie 2030 past.
Of doe direct een aanvraag voor subsidie.

Meer informatie

Meer weten over wat bestuurders van gemeenten en bedrijven aan de tafel met elkaar bespreken? Neem dan contact op met Haiko Vink +31 6 41126490 of Ati Beunk +31 6 28 52 28 67.

Meedenken

Wil je meedenken over de toekomst van de Achterhoek? Word lid van het Achterhoek Panel. Een paar keer per jaar krijg je een uitnodiging om vragen over diverse onderwerpen te beantwoorden. De uitkomsten van deze onderzoeken zijn voor ons belangrijke informatie; we stemmen onze plannen hierop af.
Aanmelden kan op www.achterhoekspreekt.nl. Jouw mening telt!

Nieuwsbrieven Gezondste Regio

Alle nieuwsbrieven van 8RHK ambassadeurs ontvangen? Meld je aan.

Projecten rondom dit thema

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor ons nieuws! We versturen 1 keer per week de algemene nieuwsbrief en circa 6 keer per jaar de nieuwsbrieven van de thematafels.

Deelnemers aan deze thematafel

Voorzitter

Mieke Zemmelink

Voorzitter thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Azora
m.zemmelink@azora.nl

Programmaregisseur

Haiko Vink

Programmaregisseur De Gezondste Regio
h.vink@8rhk.nl


a.beunk@8rhk.nl


Projectcoördinator

Ati Beunk

Projectcoördinator thematafel De Gezondste Regio en Smart werken & Innovatie
a.beunk@8rhk.nl
Tel. 06 28 52 28 67


Marjan Boertjes

Lid thematafel De Gezondste Regio en bestuurder Entrea Lindenhout
m.boertjes@entrealindenhout.nl

Gerdy van Bellen

Lid thematafel De Gezondste Regio en voorzitter RvB Tactus Verslavingszorg
g.vanbellen@tactus.nl

Myriam Bergervoet

Lid thematafel De Gezondste Regio, Duitslandcoördinator
m.bergervoet@oude-ijsselstreek.nl

Haiko Vink

Programmaregisseur De Gezondste Regio
h.vink@8rhk.nl

Betsy Wormgoor

Lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Berkelland
b.wormgoor@gemeenteberkelland.nl

Inge de Wit

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB)
I.deWit@skbwinterswijk.nl

Wilja Strating

Lid thematafel De Gezondste Regio en manager Zorg Regio Noord en Oost Menzis
strating.w@menzis.nl

Ellen Dusseldorp

Lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Oost Gelre
e.dusseldorp@oostgelre.nl

Marco Bennink

Lid thematafel De Gezondste Regio, agendalid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en wethouder Oude IJsselstreek
m.bennink@oude-ijsselstreek.nl

Ati Beunk

Projectcoördinator thematafel De Gezondste Regio en Smart werken & Innovatie
a.beunk@8rhk.nl

Jorik Huizinga

Vicevoorzitter thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt (namens gemeenten), lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Doetinchem
j.huizinga@doetinchem.nl

Mieke Zemmelink

Voorzitter thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Azora
m.zemmelink@azora.nl

Nino Uijting

Lid thematafel De Gezondste Regio en ondernemer I-Pulse
nino@i-pulse.nl

Jeltje Schraverus

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Slingeland Ziekenhuis
j.schraverus@slingeland.nl

Beatrijs van Riessen

Lid thematafel De Gezonste Regio en directeur-bestuurder Estinea
Beatrijs.vanriessen@estinea.nl

Annemarie Profittlich

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder GGNet
a.profittlich@entrealindenhout.nl

Arie Jongejan

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Proscoop
arie.jongejan@proscoop.nl

Evert Blaauw

Vicevoorzitter thematafel De Gezondste Regio en wethouder Bronckhorst
e.blaauw@bronckhorst.nl

Renée Wilke

Lid Achterhoek Board, linking pin thematafels De Gezondste Regio en Onderwijs & Arbeidsmarkt, lid thematafel De Gezondste Regio en lid Raad van Bestuur Sensire
r.wilke@sensire.nl

Arthur Jansen

Lid Achterhoek Board, Linking pin thematafels Mobiliteit & Bereikbaarheid en De Gezondste Regio en Managing Director at AWEJA Railsystemen BV
arthur@aweja.nl

Antoinette Meys

Lid thematafel De Gezondste Regio en strategisch adviseur Zorgbelang Inclusief
antoinettemeys@zorgbelanginclusief.nl

Bart Smit

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Huisartsen Organisatie Oost Gelderland
bsmit@hoogzorg.nl

Chris Krabben

Lid thematafel De Gezondste Regio en ondernemer Hibernis en CarePoint
chris@hibernis.nl

Jacqueline Baardman

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder GGD Noord en Oost Gelderland
j.baardman@ggdnog.nl

Stef Beumer

Lid thematafel Gezondste Regio en eigenaar van O4 Wheelchairs in Varsseveld.
s.beumer@o4.eu

Joop Wikkerink

Lid thematafel De Gezondste Regio, lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en wethouder Aalten
j.wikkerink@aalten.nl

Karen Pijnenburg

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Huisartsenzorg Oude IJssel
k.pijnenburg@hzoij.nl

Pascal Kamperman

Lid thematafel de Gezondste Regio en directeur-bestuurder Achterhoek in Beweging
pascal.kamperman@achterhoekinbeweging.nl