Thema’s / Gezondste Regio

De Gezondste Regio

Regioplan ‘De Gezondste Regio Achterhoek’

De zorg in de Achterhoek staat onder druk. Meer mensen hebben zorg nodig, bijvoorbeeld omdat we ouder worden. Tegelijkertijd zijn er niet genoeg mensen om al die zorg te bieden. Als we doorgaan op dezelfde voet, loopt de zorg vast. Door goed samen te werken, willen zorgorganisaties, gemeenten en zorgverzekeraar Menzis de gezondheid van Achterhoekers stimuleren en de zorg slimmer organiseren. In het Regioplan ‘De Gezondste Regio Achterhoek’ van eind 2023 is de basis gelegd voor deze samenwerking, die verder borduurt op al bestaande samenwerkingen en inwoners nog meer betrekt. Gezondheid, preventie en leefstijl zijn daarbij leidend, niet ziekte en behandeling: een ander houvast waarmee we de zorg toegankelijk, kwalitatief en goed betaalbaar kunnen houden voor iedereen in de Achterhoek.
– Lees hier het nieuwsbericht over de vaststelling van het Regioplan.
– Bekijk hier de infographic van het Regioplan.

Regiegroep
Per thema van het Regioplan zijn er twee bestuurlijke trekkers, één vanuit de zorgorganisaties en één vanuit de gemeenten. Daarnaast maken Menzis,  als marktleider verzekeraar in de regio, en Doetinchem als mandaatgemeente namens de acht gemeenten ook onderdeel uit van de regiegroep. De voorzitter van de regiegroep is Mieke Zemmelink, bestuurder van Azora en ook voorzitter van de Thematafel De Gezondste Regio. Voor contact, zie de gegevens onderaan deze pagina bij ‘Meer informatie’. 

Samen langer gelukkig en gezond

De Achterhoek Visie 2030 stelt dat Achterhoekers in 2030 samen langer gelukkig en gezond zijn. Daarvoor richten we ons op vernieuwing en verbetering binnen zorg en welzijn zodat de gezondheid van de Achterhoekse inwoners toeneemt. Wij willen dat Achterhoekers zelf de regie hebben over hun gezondheid. Gezondheid, preventie en leefstijl zijn leidend, niet ziekte en behandeling. We spannen ons vanuit de thematafel De Gezondste Regio samen maximaal voor in dat onze inwoners zich gezond en gelukkig voelen en minder zorg nodig hebben. Met de Achterhoek Visie 2030 is dan ook een sterke basis gelegd voor het Regioplan De Gezondste Regio.

Innovaties

Naast inzetten op goede samenwerking voor gezonde Achterhoekers, ondersteunt de thematafel ook rechtstreeks enkele initiatieven. Bekijk alle lopende innovaties van De Gezondste Regio die 8RHK ambassadeurs ondersteunt.

Zelf een innovatie of project indienen

Bekijk in de Toelichting projectaanvraag 8RHK ambassadeurs of je innovaties binnen de Achterhoek Visie 2030 past.
Of doe direct een aanvraag voor subsidie.

Meer informatie

Meer weten over wat bestuurders van gemeenten en bedrijven aan de tafel met elkaar bespreken? Neem dan contact op met Haiko Vink +31 6 41126490 of Ati Beunk +31 6 28 52 28 67.

Meedenken

Wil je meedenken over de toekomst van de Achterhoek? Word lid van het Achterhoek Panel. Een paar keer per jaar krijg je een uitnodiging om vragen over diverse onderwerpen te beantwoorden. De uitkomsten van deze onderzoeken zijn voor ons belangrijke informatie; we stemmen onze plannen hierop af. Aanmelden kan op www.achterhoekspreekt.nl. Jouw mening telt!

Nieuwsbrieven Gezondste Regio

Alle nieuwsbrieven van 8RHK ambassadeurs ontvangen? Meld je aan.

Projecten rondom dit thema

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor ons nieuws! We versturen 1 keer per week de algemene nieuwsbrief en circa 6 keer per jaar de nieuwsbrieven van de thematafels.

Deelnemers aan deze thematafel

Voorzitter

Mieke Zemmelink

Voorzitter thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Azora
m.zemmelink@azora.nl

Programmaregisseur

Haiko Vink

Programmaregisseur De Gezondste Regio
h.vink@8rhk.nl


a.beunk@8rhk.nl


Projectcoördinator

Ati Beunk

Projectcoördinator thematafel De Gezondste Regio en Smart werken & Innovatie
a.beunk@8rhk.nl
Tel. 06 28 52 28 67


Anja Stunnenberg

Lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en De Gezondste Regio, bestuurder Markenheem
a.stunnenberg@markenheem.nl

Annemarie Profittlich

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder GGNet
a.profittlich@entrealindenhout.nl

Arie Jongejan

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Proscoop
arie.jongejan@proscoop.nl

Arthur Jansen

Lid Achterhoek Board, Linking pin thematafels Mobiliteit & Bereikbaarheid en De Gezondste Regio en Managing Director at AWEJA Railsystemen BV
arthur@aweja.nl

Ati Beunk

Projectcoördinator thematafel De Gezondste Regio en Smart werken & Innovatie
a.beunk@8rhk.nl

Bart Smit

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Huisartsen Organisatie Oost Gelderland
bsmit@hoogzorg.nl

Beatrijs van Riessen

Lid thematafel De Gezonste Regio en directeur-bestuurder Estinea
Beatrijs.vanriessen@estinea.nl

Betsy Wormgoor

Lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Berkelland
b.wormgoor@gemeenteberkelland.nl

Chris Krabben

Lid thematafel De Gezondste Regio en ondernemer Hibernis en CarePoint
chris@hibernis.nl

Edwin Maalderink

Lid thematafel De Gezondste Regio, voorzitter Streekziekenhuis Koningin Beatrix Winterswijk
e.maalderink@skbwinterswijk.nl

Ellen Dusseldorp

Lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Oost Gelre
e.dusseldorp@oostgelre.nl

Erwin Bomers

Lid Thematafel de Gezondste Regio en bestuurder Stichting Zorgcombinatie Marga Klompé
e.bomers@szmk.nl

Evert Blaauw

Vicevoorzitter thematafel De Gezondste Regio en wethouder Bronckhorst
e.blaauw@bronckhorst.nl

Gerdy van Bellen

Lid thematafel De Gezondste Regio en voorzitter RvB Tactus Verslavingszorg
g.vanbellen@tactus.nl

Haiko Vink

Programmaregisseur De Gezondste Regio
h.vink@8rhk.nl

Ingrid Wolberts

Lid thematafel De Gezondste Regio, bestuurder CAREAZ

Irma Harmelink

Lid thematafels Onderwijs & Arbeidsmarkt en De Gezondste Regio, bestuurder Elver
iharmelink@elver.nl

Jacqueline Baardman

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder GGD Noord en Oost Gelderland
j.baardman@ggdnog.nl

Joop Wikkerink

Lid thematafel De Gezondste Regio, lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en wethouder Aalten
j.wikkerink@aalten.nl

Jorik Huizinga

Vicevoorzitter thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt (namens gemeenten), lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Doetinchem
j.huizinga@doetinchem.nl

Karen Pijnenburg

Lid thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Huisartsenzorg Oude IJssel
k.pijnenburg@hzoij.nl

Marco Bennink

Lid thematafel De Gezondste Regio, agendalid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en wethouder Oude IJsselstreek
m.bennink@oude-ijsselstreek.nl

Marije Eleveld

Lid thematafel De Gezondste Regio, wethouder Montferland
secretariaat@montferland.info

Marjan Boertjes

Lid thematafel De Gezondste Regio en bestuurder Entrea Lindenhout
m.boertjes@entrealindenhout.nl

Marjo Poulissen

Lid thematafel De Gezondste Regio, manager Zorgbelang Inclusief
marjopoulissen@participatiepartners.nl

Mark Horstik

Lid thematafel De Gezondste Regio, eigenaar/directeur De Gouden Leeuw Groep
m.horstik@degoudenleeuwgroep.nl

Michele Ruyten

Lid thematafel De Gezondste Regio, directeur Bedrijfsvoering Tactus verslavingszorg
m.ruyten@tactus.nl

Mieke Zemmelink

Voorzitter thematafel De Gezondste Regio en directeur-bestuurder Azora
m.zemmelink@azora.nl

Nino Uijting

Lid thematafel De Gezondste Regio en ondernemer I-Pulse
nino@i-pulse.nl

Otwin van Dijk

Lid thematafel De Gezondste Regio, voorzitter raad van bestuur Slingeland Ziekenhuis Doetinchem
o.van.dijk@slingeland.nl

Pascal Kamperman

Lid thematafel de Gezondste Regio en directeur-bestuurder Achterhoek in Beweging
pascal.kamperman@achterhoekinbeweging.nl

Patricia Jaeger

Lid thematafel De Gezondste Regio en Bestuurder Suis
bestuurssecretariaat@sius.nl

Renée Wilke

Lid Achterhoek Board, linking pin thematafels De Gezondste Regio en Onderwijs & Arbeidsmarkt, lid thematafels De Gezondste Regio en Onderwijs & Arbeidsmarkt, lid Raad van Bestuur Sensire
r.wilke@sensire.nl

Sara Scherrenberg

Lid thematafel De Gezondste Regio, coördinator bedrijfsvoering IrisZorg
s.scherrenberg@iriszorg.nl

Sylvia Fleuren

Lid thematafel De Gezondste Regio, wethouder Winterswijk
sfleuren@winterswijk.nl

Wilja Strating

Lid thematafel De Gezondste Regio en manager Zorg Regio Noord en Oost Menzis
strating.w@menzis.nl