Thema’s / Gezondste Regio

De Gezondste Regio

Doel

We richten ons op vernieuwing en verbetering binnen zorg en welzijn zodat de gezondheid van de Achterhoekse inwoners toeneemt. Leidraad daarbij is onze visie: Wij willen dat Achterhoekers gezond zijn en daarover zelf de regie hebben. Gezondheid, preventie en leefstijl zijn leidend, niet ziekte en behandeling. We spannen ons er samen maximaal voor in dat onze inwoners zich gezond en gelukkig voelen en minder zorg nodig hebben. Bij al onze inspanningen betrekken we vanaf het begin inwoners en patiënten.

Lees meer in de gezamenlijke visie Samen langer gelukkig en gezond leven in de Achterhoek.

Bekijk de animatie Samen langer gelukkig en gezond leven in de Achterhoek. Deze animatie legt kort uit wat de Regiovisie zorg en gezondheid in de Achterhoek tot stand brengt en hoe organisaties daaraan bij kunnen dragen.

Bekijk Regiobeeld Achterhoek: kenmerken van de Achterhoek op het gebied van gezondheid en zorg.

Achterhoek Gezond is een projectoverstijgend totaalprogramma van 8RHK ambassadeurs, dat valt onder thematafel De Gezondste Regio

Werkwijze

Met preventie willen we een groot aantal ziektes voorkomen, waardoor minder ingrijpen nodig is. Als de samenleving een gezonde leefstijl (gezonde voeding, niet roken, matig met alcohol en voldoende bewegen) normaal vindt, zal op de lange termijn minder zorg nodig zijn. Achterhoek in Beweging draagt vanuit sport en bewegen- samenwerking volop bij aan de ambities op het gebied van preventie van de Thematafel.
Met zorginnovatie bedenken we slimme oplossingen zodat alle inwoners van de Achterhoek goede zorg kunnen blijven ontvangen, ook in 2030. Denk aan zorg op afstand en de ontwikkeling van een digitale, veilige, persoonlijke gezondheidsomgeving.

Speerpunten

  1. Speerpunt Gezonde Jeugd
  2. Speerpunt Vitale collega
  3. Speerpunt Zelfregie volwassenen en ouderen
  4. Speerpunt Achterhoek rookvrij (met project Achterhoek Rookvrij)
  5. Speerpunt Achterhoek Monitor Gezond (met project Achterhoek Monitor thema Gezondste Regio)
  6. Speerpunt Regionaal preventieakkoord (met project Preventie Akkoord Achterhoek)
  7. Speerpunt Achterhoek Gezond (met project Achterhoek Gezond Gemeenten)

Innovaties

Bekijk alle lopende innovaties van De Gezondste Regio die 8RHK ambassadeurs ondersteunt via de Regio Deal Achterhoek of met andere subsidies.

Zelf een project indienen

Bekijk in de Toelichting projectaanvraag 8RHK ambassadeurs of je innovaties binnen de Achterhoek Visie 2030 past.
Of vul direct het 8RHK Aanvraagformulier project – deel I en 8RHK Aanvraagformulier project – deel II in.

Meer informatie

Meer weten over wat bestuurders van gemeenten en bedrijven aan de tafel met elkaar bespreken? Neem dan contact op met  Dorien van der Meer +31 6 207 37 137 of Ati Beunk +31 6 28 52 28 67.

Meedenken

Wil je meedenken over de toekomst van de Achterhoek? Word lid van het Achterhoek Panel. Een paar keer per jaar krijg je een uitnodiging om vragen over diverse onderwerpen te beantwoorden. De uitkomsten van deze onderzoeken zijn voor ons belangrijke informatie; we stemmen onze plannen hierop af.
Aanmelden kan op www.achterhoekspreekt.nl. Jouw mening telt!

Nieuwsbrieven Gezondste Regio

Alle nieuwsbrieven van 8RHK ambassadeurs ontvangen? Meldt u aan.

2022
Nieuwsbrief juli 2022
Nieuwsbrief juni 2022
Nieuwsbrief april 2022
Nieuwsbrief maart 2022
Nieuwsbrief februari 2022

2021
Nieuwsbrief oproep voor ontwikkelplekken
Nieuwsbrief december 2021
Nieuwsbrief oktober 2021
Nieuwsbrief juni 2021
Nieuwsbrief mei 2021
Nieuwsbrief maart 2021
Nieuwsbrief februari 2021

2020
Nieuwsbrief december 2020
Nieuwsbrief november 2020
Nieuwsbrief oktober 2020
Nieuwsbrief n.a.v. bezoek Paul Blokhuis/preventieakkoord
Nieuwsbrief juli 2020
Nieuwsbrief juni 2020
Nieuwsbrief april 2020
Nieuwsbrief maart 2020
Nieuwsbrief februari 2020

Projecten rondom dit thema

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor ons nieuws! We versturen 1 keer per week de algemene nieuwsbrief en circa 6 keer per jaar de nieuwsbrieven van de thematafels.

Deelnemers aan deze thematafel

Voorzitter

Mieke Zemmelink

Voorzitter thematafel De Gezondste Regio
m.zemmelink@azora.nl

Programmaregisseur

Dorien van der Meer

Programmaregisseur de Gezondste Regio
d.vander.meer@8RHK.nl
Tel. 06 20 73 71 37

Projectcoördinator

Ati Beunk

Projectcoördinator thematafel De Gezondste Regio en Smart werken & Innovatie
a.beunk@8rhk.nl
Tel. 06 28 52 28 67


Betsy Wormgoor

Lid themtafel De Gezondste Regio en wethouder Berkelland
b.wormgoor@gemeenteberkelland.nl

Inge de Wit

Lid thematafel De Gezondste Regio
I.deWit@skbwinterswijk.nl

Wilja Strating

Lid thematafel De Gezondste Regio
strating.w@menzis.nl

Ruud Rutten

Lid thematafel De Gezondste Regio
r.rutten@tactus.nl

Nicky Eppich

Lid thematafel De Gezondste Regio en Grenzhopper
neppich@winterswijk.nl

Ellen Dusseldorp

Lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Oost Gelre
e.dusseldorp@oostgelre.nl

Marco Bennink

Lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Oude IJsselstreek
m.bennink@oude-ijsselstreek.nl

Wim Wassink

Lid thematafel Mobiliteit & Bereikbaarheid, lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Winterswijk
wwassink@winterswijk.nl

Ati Beunk

Projectcoördinator thematafel De Gezondste Regio en Smart werken & Innovatie
a.beunk@8rhk.nl

Jorik Huizinga

Vicevoorzitter thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt, lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Doetinchem
j.huizinga@doetinchem.nl

Mieke Zemmelink

Voorzitter thematafel De Gezondste Regio
m.zemmelink@azora.nl

Nino Uijting

Lid Thematafel De Gezondste Regio
nino@i-pulse.nl

Jeltje Schraverus

Lid Thematafel De Gezondste Regio
j.schraverus@slingeland.nl

Beatrijs van Riessen

Lid Thematafel De Gezonste Regio
Beatrijs.vanriessen@estinea.nl

Annemarie Profittlich

Lid Thematafel De Gezondste Regio
a.profittlich@entrealindenhout.nl

Arie Jongejan

Lid Thematafel De Gezondste Regio
arie.jongejan@proscoop.nl

Evert Blaauw

Lid thematafel De Gezondste Regio en wethouder Bronckhorst
e.blaauw@bronckhorst.nl

Renée Wilke

Lid Achterhoek Board, linking pin Thematafels De Gezondste Regio en Onderwijs & Arbeidsmarkt, lid thematafel De Gezondste Regio en lid Raad van Bestuur Sensire
r.wilke@sensire.nl

Myriam Bergervoet

Lid thematafel De Gezondste Regio en projectleider GROS – Grensoverschrijdend ondernemen, werken en leren
m.bergervoet@oude-ijsselstreek.nl

Antoinette Meys

Lid Thematafel De Gezondste Regio
antoinettemeys@zorgbelanginclusief.nl

Bart Smit

Lid Thematafel De Gezondste Regio
bsmit@hoogzorg.nl

Jacqueline Baardman

Lid Thematafel De Gezondste Regio
j.baardman@ggdnog.nl

Stef Beumer

Lid Thematafel Gezondste Regio en Eigenaar van O4 Wheelchairs in Varsseveld.
s.beumer@o4.eu

Rob Jaspers

Voorzitter Thematafel Gezondste Regio en Voorzitter Raad van Bestuur GGNet
r.jaspers@ggnet.nl

Joop Wikkerink

Lid thematafel De Gezondste Regio, lid thematafel Onderwijs & Arbeidsmarkt en wethouder Aalten
j.wikkerink@aalten.nl

Dorien van der Meer

Programmaregisseur de Gezondste Regio
d.vander.meer@8RHK.nl

Karen Pijnenburg

Lid Thematafel De Gezondste Regio
k.pijnenburg@hzoij.nl

Pascal Kamperman

Lid Thematafel de Gezondste Regio
pascal.kamperman@achterhoekinbeweging.nl